Geri dönüştürme

Lexmark ürünlerinin geri dönüşümü

Lexmark ürünlerini geri dönüşüme sokmak üzere göndermek için:

  1. www.lexmark.com/recycle adresine gidin.

  2. Geri dönüştürmek istediğiniz ürünü seçin.

Not: Lexmark Toplama ve Geri Dönüşüm Programında yer almayan yazıcı sarf malzemeleri ve donanımı, bölgenizdeki bir geri dönüşüm merkezinde geri dönüşüme sokulabilir.

Lexmark ambalajının geri dönüşümü

Lexmark ambalajı azaltmak için sürekli çalışmaktadır. Lexmark yazıcıların en verimli ve çevreye duyarlı şekilde taşınmasını ve çöpe atılacak daha az ambalaj malzemesi olmasını sağlamaya daha az paket malzemesi yardımcı olur. Bu verimlilik daha az sera emisyonu, enerji tasarrufu ve doğal kaynakların korunması sağlar. Lexmark ayrıca ambalaj malzemelerinin bazı ülkelerde veya bölgelerde dönüşüme sokulmasını da sunar. Daha fazla bilgi için www.lexmark.com/recycle adresine gidin ve ülkeyi ya da bölgeyi seçin. Ambalaj geri dönüşüm programları ile ilgili bilgiler ürünün geri dönüşümüyle ilgili bilgilerin içindedir.

Lexmark kutuları oluklu mukavva geri dönüşüm tesisleri varsa %100 geri dönüştürülebilir. Bölgenizde tesis olmayabilir.

Lexmark ambalajında kullanılan köpük, köpük geri dönüşüm tesisleri varsa geri dönüştürülebilir. Bölgenizde tesis olmayabilir.

Lexmark'a kartuş iade ettiğinizde kartuşun konduğu kutuyu yeniden kullanabilirsiniz. Lexmark kutuyu geri dönüşüme sokar.