Kasutage õiget paberit, et ennetada ummistusi ja tagada muretu printimine.
Kasutage alati uut kahjustamata paberit.
Enne paberi laadimist peaksite teadma, kumb paberikülg on soovitatav prinditav külg. See teave on tavaliselt kirjas paberi pakendil.
Ärge kasutage käsitsi lõigatud või kärbitud paberit.
Ärge pange samale salvele kokku eri suuruse, tüübi või kaaluga pabereid; paberite segamine põhjustab ummistusi.
Ärge kasutage kattega paberid, kui need ei ole loodud spetsiaalselt elektrofotograafiliseks printimiseks.
Lisateavet leiate dokumendist „ Paberi ja eriprindimaterjalide valimise juhend “.
Järgmised paberi omadused mõjutavad printimise kvaliteeti ja usaldusväärsust. Võtke enne printimist arvesse järgmisi omadusi.
Salvedesse saab sisestada erineva kaaluga paberit. Paber, mis on kergem kui 60 g/m 2 (16 naela), ei pruugi olla õigeks söötmiseks piisavalt jäik ja võib põhjustada ummistusi. Lisateavet leiate teemast „Toetatud paberikaalud“.
Kooldumine on paberi kalduvus servadest koolduda. Liigne kooldumine võib põhjustada paberi söötmisega seotud probleeme. Paber võib koolduda printerist läbilaskmise käigus, kui sellele avaldub kõrge temperatuur. Paberi lahtiselt kuumas, niiskes, külmas või kuivas keskkonnas hoidmine võib põhjustada paberi kooldumist enne printimist ja tekitada söötmisega seotud probleeme.
Paberi siledus mõjutab vahetult prindikvaliteeti. Kui paber on liiga kare, ei saa tooner seda õigesti kuumutada. Kui paber on liiga sile, tekivad paberi söötmise või prindikvaliteediga seotud probleemid. Soovitame kasutada paberit, mille siledus on 50 Sheffieldi ühikut.
Paberi niiskus mõjutab nii printimise kvaliteeti kui ka printeri võimet paberit õigesti sööta. Hoidke paberit kasutamiseni originaalpakendis. Kokkupuude niiskuse muutustega võib paberi omadusi halvendada.
Enne printimist hoidke paberit originaalpakendis 24-48 tundi. Keskkond, kus paberit hoitakse, peab olema sama, mis printeris . Kui hoiu- või transporditingimused erinevad oluliselt printeri kasutuskeskkonna tingimustest, pikendage seda aega mitme päevani. Paksema paberi puhul võib vajalik kohanemisaeg pikem olla.
Paberikiud kulgevad paberilehel teatud suunas. Need võivad kulgeda pikikiudu pidi ehk pikuti või lühikiudu pidi ehk laiuti. Soovitatav kiu suund on esitatud teemas „Toetatud paberikaalud“.
Enamasti on kvaliteetne kserograafiline paber valmistatud 100% keemiliselt töödeldud puidumassist. See tagab paberi stabiilsuse ja parema prindikvaliteedi ning vähendab paberi söötmisega seotud probleeme. Näiteks puuvilla sisaldavat paberit võib olla raskem käsitseda.
Printeriga ei soovitata kasutada järgmiseid paberitüüpe.
Keemiliselt töödeldud paberid, mida kasutatakse koopiate tegemiseks ilma kopeerpaberita. Seda nimetatakse ka süsinikuvabaks paberiks, süsinikuvabaks koopiapaberiks (CCP) või süsinikku mittevajavaks paberiks (NCR).
Eelprinditud paberid, milles sisalduvad kemikaalid, võivad printerit saastada.
Eelprinditud paberid, mida printeri kuumuti temperatuur võib mõjutada.
Eelprinditud paberid, mille nõutav registreering (printimistäpsus) on vähemalt ±2,3 mm (±0,09 tolli). Näiteks optilise tähemärgituvastuse (OCR) vormid.
Vahel saab registreeringut tarkvararakenduses kohandada, et nendele vormidele printimine õnnestuks.
Keemilise kattekihiga paberid (kustutatav dokumendipaber), sünteetilised paberid, termopaberid.
Kareda servaga, kareda või jämeda tekstuuriga paberid või rullitud paberid.
Paberid mis ei vasta (Euroopa) standardile EN12281:2002.
Paber paksusega vähem kui 60 g/m 2 (16 naela).
Mitmeosalised vormid või dokumendid.
Lexmark töötab paberi keskkonnamõju vähendamise nimel, pakkudes klientidele printimisel valikuvõimalusi. Üks võimalus selle saavutamiseks on katsetada tooteid, et tagada ringlussevõetud paberi kasutamine – täpsemalt paberid, mis on valmistatud 30%, 50% ja 100% taaskasutatud paberisisaldusega. Eeldame, et taaskasutatud paber toimib meie printerites sama hästi kui esmane paber. Kuigi kontoriseadmete paberi kasutamise kohta ametlikku standardit ei ole, kasutab Lexmark miinimumnõuete standardina Euroopa standardit EN 12281. Katsetamise ulatuslikkuse tagamiseks sisaldab testpaber 100% taaskasutatud paberit Põhja-Ameerikast, Euroopast ja Aasiast ning testid viiakse läbi 8–80% suhtelise õhuniiskuse juures. Testimine hõlmab kahepoolset printimist. Kasutada võib taastuvast, ringlussevõetud või kloorivabast materjalist kontoripaberit.
Need paberi säilitamise juhised aitavad vältida ummistusi ja ebaühtlast prindikvaliteeti.
Hoidke originaalpakendis paberit 24–48 tundi enne printimist printeriga samas keskkonnas.
Kui hoiu- või transporditingimused erinevad oluliselt printeri kasutuskeskkonna tingimustest, pikendage seda aega mitme päevani. Paksema paberi puhul võib vajalik kohanemisaeg pikem olla.
Parimate tulemuste saavutamiseks säilitage paberit keskkonnas, kus temperatuur on 21 °C (70 °F) ja suhteline õhuniiskus 40 protsenti.
Enamik tootjaid soovitab printida temperatuuril vahemikus 18–24 °C (65–75 °F) ja suhtelises õhuniiskuses vahemikus 40–60 protsenti.
Säilitage paberit karpides, alusel või riiulil, mitte põrandal.
Säilitage üksikuid pakke tasasel pinnal.
Ärge hoidke midagi üksikute paberipakkide peal.
Võtke paber karbist või pakendist välja, kui olete valmis selle printerisse laadima. Karp ja pakend aitavad hoida paberit puhta, kuiva ja siledana.
Kasutage paberit pikikiudu.
Kasutage ainult selliseid vorme ja kirjablankette, mis on prinditud ofsetlitograafia või graveerimise teel.
Ärge kasutage karedat või tugeva tekstuuriga paberit.
Kasutage tinti, millele ei avalda mõju tooneris olev vaik. Oksüdatsiooni- või õlipõhised tindid vastavad neile nõudmistele, latekstindid aga ei pruugi vastata.
Printige enne suures koguses vormide ja kirjablankettide ostmist välja soovitud vormide ja kirjablankettide näidised. Selle tegevusega näete, kas eeltrükitud vormi või kirjablanketi tint mõjutab prindikvaliteeti või mitte.
Kahtluse korral võtke ühendust paberi tarnijaga.
Kirjablanketile printides laadige paber printeri jaoks õiges suunas. Lisateavet leiate dokumendist „ Paberi ja eriprindimaterjalide valimise juhend “.
Märkused.
520-leheline salv, 520-leheline kapiga salv, 3 × 520-leheline salv ja 2520-leheline tandemsalv |
Mitmeotstarbeline söötur |
Ümbrikute salv |
2000-leheline lisasalv |
---|---|---|---|
60–256 g/m 2 (12–68 naela) |
60–216 g/m 2 (12–57 naela) |
75–90 g/m 2 (20–24 naela) |
60–216 g/m 2 (12–57 naela) |
Märkused.