A megfelelő papír használata megakadályozza az elakadást, és segít a problémamentes nyomtatásban.
Mindig új, sértetlen papírt használjon.
A papír betöltése előtt legyen tisztában vele, melyik a papír javasolt nyomtatási oldala. Ez az információ általában fel van tüntetve a papír csomagolásán.
Ne használjon vágott vagy kézzel tépett papírt.
Ne keverje a papírméreteket, -típusokat és -súlyokat ugyanabban a tálcában; a keverés elakadást okoz.
Ne használjon bevonatos papírt, hacsak azt nem kifejezetten elektro-fotografikus nyomtatáshoz tervezték.
További információért lásd a Papír és speciális hordozó útmutatót .
A következő papírjellemzők hatással vannak a nyomtatás minőségére és megbízhatóságára. Vegye figyelembe ezeket a tényezőket, mielőtt nyomtatna.
A tálcákkal különböző súlyú papírok adagolhatók. Előfordulhat, hogy a 60 g/m 2 -nél (16 fontnál) könnyebb papírok nem elég merevek a megfelelő adagoláshoz, így elakadást okozhatnak. További információkért tekintse át a „Támogatott papírsúlyok” című fejezetet.
A meghajlás a papír szélein jelentkező elhajlást jelenti. Az intenzív meghajlás problémákat okozhat a papíradagolásban. Meghajlás akkor is történhet, amikor a papír végighalad a nyomtatón, ahol magas hőmérsékletnek van kitéve. Ha a papírt csomagolás nélkül forró, nedves, hideg vagy száraz környezetben tárolják, akkor ez a papír nyomtatás előtti meghajlásához vezethet, és adagolási problémákat okozhat.
A papír simasága közvetlen hatással van a nyomtatás minőségére. Ha a papír durva, akkor a festék nem képes megfelelően beégni. Ha a papír túl sima, akkor az papíradagolási vagy nyomtatásminőségi problémákhoz vezethet. 50 Sheffield pontos papír használatát javasoljuk.
A papír nedvességtartalma hatással van a nyomtatás minőségére és a nyomtató adagolási képességére is. Tárolja a papírt az eredeti csomagolásban, amíg nem használja fel. A papír nedvességváltozásnak való kitettsége csökkentheti a teljesítményét.
A nyomtatás előtt tárolja a papírokat az eredeti csomagolásukban 24–48 órán keresztül. A papírt ugyanolyan környezetben kell tárolni, mint amilyenben a nyomtató van. Nyújtsa meg az időszakot több nappal, ha a tárolási vagy szállítási környezet jelentősen eltér a nyomtató környezetétől. A vastag papírnak szintén hosszabb időre van szüksége az alkalmazkodáshoz.
A szálirány a papírlap rostjainak elrendeződését jelenti. A szálirány lehet hosszanti , amely a papír hosszúságával párhuzamosan fut, vagy keresztirányú , amely a papír szélességével párhuzamosan fut. Az ajánlott szálirányért tekintse át a „Támogatott papírsúlyok” című fejezetet.
A legtöbb jó minőségű másolópapír 100% kémiailag kezelt farostból áll. Ez a tartalom nagyfokú stabilitást biztosít a papírnak, amely kevesebb papíradagolási problémát és jobb nyomtatási minőséget okoz. A szálakat, például pamutot tartalmazó papír negatívan befolyásolhatja a papírkezelést.
Az alábbi papírtípusok használata nem ajánlott a nyomtatóhoz:
Karbonpapírok nélküli fénymásoláshoz használt, kémiailag kezelt papírok. Karbonmentes papíroknak, karbonmentes fénymásolópapíroknak (CCP) vagy karbon nélküli (NCR) papíroknak is nevezik őket.
Olyan vegyi anyagokat tartalmazó előnyomott papírok, amelyek szennyeződést okozhatnak a nyomtatóban.
Olyan előnyomott papírok, amelyekre hatással lehet a nyomtató bégető egységének belső hőmérséklete.
Előnyomtatott papírok (a nyomtatás helyéhez a papíron), ahol a szükséges pozicionálás ±2,3 mm (±0,09 hüvelyk). Például az optikai karakterfelismerő (OCR) űrlapok.
Egyes esetekben a regisztráció egy szoftveralkalmazással állítható be, hogy ezekre az űrlapokra is lehessen nyomtatni.
Bevonatos (törölhető, finom) papírok, szintetikus papírok, hőpapírok.
Durva szélű, durva vagy nehéz felületű papírok vagy hullámos papírok.
Az EN12281:2002 (európai) szabványnak nem megfelelő papírok.
60 g/m 2 -nél (16 fontnál) kisebb tömegű papírok.
Több részből álló űrlapok vagy dokumentumok.
A Lexmark a papír környezeti hatásának csökkentésén dolgozik azáltal, hogy választási lehetőséget biztosít az ügyfeleknek a nyomtatás során. Ezt többek között úgy érjük el, hogy teszteljük a termékeket annak érdekében, hogy újrahasznosított papírokat használhassunk – pontosabban olyan papírokat, amelyek 30%-ban, 50%-ban és 100%-ban újrahasznosított anyagból készültek. Elvárásunk, hogy az újrahasznosított papírok ugyanolyan jól teljesítsenek, mint a szűz papír a nyomtatóinkban. Bár az irodai berendezések papírfelhasználására nincs hivatalos szabvány, a Lexmark az EN 12281 európai szabványt használja a minimális jellemzőkre vonatkozó szabványként. A tesztelés széleskörűségének biztosítása érdekében a tesztpapírok között Észak-Amerikából, Európából és Ázsiából származó, 100%-ban újrahasznosított papírok is szerepelnek, és a teszteket 8–80%-os relatív páratartalom mellett végzik. A tesztelés magában foglalja a kétoldalas nyomtatást. Megújuló, újrahasznosított vagy klórmentes irodai papír is használható.
A papírelakadás és a nem egyenletes nyomtatási minőség elkerüléséhez kövesse a következő papírtárolási ajánlásokat:
Nyomtatás előtt 24–48 óráig tárolja a papírt a nyomtatóval azonos környezetben, hogy a papír alkalmazkodjon az adott környezethez.
Nyújtsa meg az időszakot több nappal, ha a tárolási vagy szállítási környezet jelentősen eltér a nyomtató környezetétől. A vastag papírnak szintén hosszabb időre van szüksége az alkalmazkodáshoz.
A legjobb eredmény érdekében a papírt 21 °C (70 °F) hőmérsékleten, 40%-os relatív páratartalom mellett tárolja.
A legtöbb címkegyártó 18–24 °C (65–75 °F) közötti hőmérsékleten és 40–60%-os relatív páratartalom mellett ajánlja a nyomtatást.
A papírt inkább kartonban, raklapon vagy polcon tárolja, és ne a földön.
Az önálló csomagokat sima felületen tárolja.
Ne helyezzen semmit az önálló papírcsomagok tetejére.
A papírt csak akkor vegye ki a kartonból vagy a csomagolásból, amikor a nyomtatóba tölti. A karton és a csomagolás segít, hogy a papír tiszta, száraz és sima maradjon.
Hosszanti szálirányú papírt használjon.
Csak ofszetnyomtatással vagy mélynyomtatással készült űrlapokat és fejléceket használjon.
Ne használjon durva vagy érdes felületű papírokat.
Használjon olyan festéket, amelyet nem befolyásol a festékkazettában található gyanta. Az oxidálódó vagy olaj alapú festékek általában megfelelők; a latex festékek nem feltétlenül.
A használandó nyomatról nyomtasson mintát az előnyomott űrlapokra és fejléces papírokra, mielőtt nagyobb mennyiséget vásárolna. Ez meghatározza, hogy az előnyomott űrlapokon és fejléces papírokon levő tinta befolyásolja-e a nyomtatás minőségét.
Ha kétségei vannak, forduljon a papír szállítójához.
Fejléces papír nyomtatásakor a megfelelő tájolással helyezze a papírt a nyomtatóba. További információért lásd a Papír és speciális hordozó útmutatót .
Megjegyzések:
520 lapos tálca, 520 lapos tálca szekrénnyel, 3 x 520 lapos tálca és 2520 lapos kettős bemeneti egység |
Többcélú adagoló |
Borítéktálca |
Külön megvásárolható 2000 lapos fiók |
---|---|---|---|
60-256 g/m 2 (12–68 font) |
60–216 g/m 2 (12–57 font) |
75–90 g/m 2 (20–24 font) |
60–216 g/m 2 (12–57 font) |
Megjegyzések: