Naudokite tinkamą popierių, kad išvengtumėte jo strigčių ir užtikrintumėte sklandų spausdinimą.
Visada naudokite naują, nepažeistą popierių.
Prieš dėdami popierių sužinokite, ant kurios popieriaus pusės rekomenduojama spausdinti. Ši informacija paprastai nurodoma ant popieriaus pakuotės.
Nenaudokite ranka nukirpto ar patrumpinto popieriaus.
Nemaišykite popieriaus formatų, rūšių ir svorių tame pačiame dėkle; sumaišius, popierius užstringa.
Nenaudokite kreidinio popieriaus, nebent jis yra skirtas būtent elektrofotografiniam spausdinimui.
Jei norite sužinoti daugiau, žr. Popieriaus ir specialiųjų laikmenų vadovas .
Toliau išvardytos popieriaus savybės turi įtakos spausdinimo kokybei ir patikimumui. Prieš spausdindami ant jo apsvarstykite šiuos veiksnius.
Dėklai gali tiekti skirtingo svorio popierių. Popierius, lengvesnis nei 60 g/m 2 (16 sv.), gali būti nepakankamai kietas tinkamai tiekti ir todėl strigti. Norėdami gauti daugiau informacijos, žr. temą „Palaikomi popieriaus svoriai“.
Užsirietimas – tai popieriaus tendencija užsiriesti kraštuose. Popieriui per daug užsiriečiant gali kilti jo tiekimo problemų. Popierius gali užsiriesti po to, kai pereina per spausdintuvą, kuriame yra veikiamas aukštos temperatūros. Nesupakuotą popierių laikant karštomis, drėgnomis, šaltomis ar sausomis sąlygomis, popierius gali užsiriesti prieš spausdinant ant jo, todėl gali kilti tiekimo problemų.
Popieriaus glotnumas daro tiesioginę įtaką spausdinimo kokybei. Jei popierius per daug šiurkštus, dažai gali netinkamai su juo susilieti. Jei popierius per daug glotnus, gali kilti popieriaus tiekimo arba spausdinimo kokybės problemų. Rekomenduojame naudoti 50 Šefildo taškų popierių.
Drėgmės kiekis popieriuje veikia ir spausdinimo kokybę, ir spausdintuvo gebėjimą tinkamai tiekti popierių. Iki naudodami, popierių laikykite originalioje pakuotėje. Naudojant drėgmės pokyčių paveiktą popierių gali pablogėti spausdinimo rezultatai.
Prieš spausdindami, popierių originalioje pakuotėje palaikykite 24–48 valandas. Aplinka, kurioje laikomas popierius, turi būti tokia pati kaip spausdintuvo. Keliomis dienomis pailginkite laiką, jei popieriaus laikymo arba gabenimo aplinka labai skiriasi nuo spausdintuvo aplinkos. Ilgesnio laikotarpio gali prireikti ir storam popieriui.
Pluošto kryptis reiškia popieriaus skaidulų išsidėstymą popieriaus lape. Pluoštas būna arba išilginis , einantis išilgai popieriaus, arba skersinis , einantis skersai popieriaus. Apie rekomenduojamą pluošto kryptį žr. temą „Palaikomi popieriaus svoriai“.
Dauguma aukštos kokybės kserografinio popieriaus yra pagaminta iš 100 proc. chemiškai apdorotos medienos plaušienos. Ši sudėtis suteikia popieriui didelį stabilumą, todėl kyla mažiau popieriaus tiekimo problemų ir užtikrinama geresnė spausdinimo kokybė. Jei popieriaus sudėtyje yra tokių pluoštų kaip medvilnė, tai gali neigiamai paveikti popieriaus apdorojimą.
Spausdintuve nerekomenduojama naudoti šių popieriaus rūšių:
chemiškai apdoroto popieriaus, naudojamo kopijoms be anglinio popieriaus. Jis taip pat vadinamas savaiminio kopijavimo popieriumi (CCP) arba neangliniu popieriumi (NCR);
iš anksto paruoštos formos popieriaus, kuriame naudojamos cheminės medžiagos, galinčios užteršti spausdintuvą;
iš anksto paruoštos formos popieriaus, kurį gali paveikti spausdintuvo kaitintuvo temperatūra;
iš anksto paruoštos formos popieriaus, kuriame reikia įrašo (tikslios spausdinimo vietos puslapyje), didesnio arba mažesnio nei ±2,3 mm (±0,09 col.). Pavyzdžiui, optinio simbolių atpažinimo (OCR) formų.
Kartais įrašą galima pakoreguoti programinės įrangos programa, kad būtų galima sėkmingai spausdinti ant šių formų;
dengto popieriaus (nutrinamo standžiojo popieriaus), sintetinio popieriaus ar terminio popieriaus;
popieriaus neapipjaustytais kraštais, šiurkščios ar sunkios tekstūros popieriaus arba glamžyto popieriaus;
popieriaus, kuris neatitinka EN 12281:2002 standarto (Europoje);
popieriaus, kuris sveria mažiau nei 60 g/m 2 (16 sv.);
kelių dalių formų ar dokumentų.
„Lexmark“ siekia sumažinti popieriaus poveikį aplinkai, suteikdama klientams galimybę rinktis spausdinant. Vienas iš būdų, kaip tai pasiekti, yra išbandyti gaminius, siekiant užtikrinti, kad būtų galima naudoti perdirbtą popierių, ypač popierių, pagamintą iš 30 %, 50 % ir 100 % po vartojimo perdirbtų medžiagų. Tikimės, kad perdirbtas popierius mūsų spausdintuvuose niekuo nenusileis pirminiam popieriui. Nors oficialaus standarto dėl biuro įrangoje naudojamo popieriaus nėra, „Lexmark“ kaip minimalių savybių standartą naudoja Europos standartą EN 12281. Siekiant užtikrinti bandymų išsamumą, bandomąjį popierių sudaro 100 % perdirbtas popierius iš Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos, o bandymai atliekami esant 8–80 % santykinei drėgmei. Bandymas apima dvipusį spausdinimą. Gali būti naudojamas biuro popierius, pagamintas iš atsinaujinančiųjų išteklių, perdirbtų arba chloro neturinčių medžiagų.
Naudokitės šiomis popieriaus laikymo rekomendacijomis, kurios padės išvengti popieriaus strigčių ir nevienodos spausdinimo kokybės:
Prieš spausdindami, 24–48 valandas popierių laikykite originalioje pakuotėje toje pačioje aplinkoje kaip ir spausdintuvą.
Keliomis dienomis pailginkite laiką, jei popieriaus laikymo arba gabenimo aplinka labai skiriasi nuo spausdintuvo aplinkos. Ilgesnio laikotarpio gali prireikti ir storam popieriui.
Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, popierių laikykite patalpoje, kurioje temperatūra siekia 21 °C (70 °F), o santykinė drėgmė – 40 procentų.
Dauguma etikečių gamintojų rekomenduoja spausdinti esant 18–24 °C (65–75 °F) temperatūrai ir 40–60 procentų santykinei drėgmei.
Laikykite popierių kartono dėžėse, ant padėklo arba lentynoje, o ne ant grindų.
Atskiras pakuotes laikykite ant lygaus paviršiaus.
Nieko nelaikykite ant atskirų popieriaus pakuočių viršaus.
Popierių iš kartoninės dėžės arba pakuotės imkite tik tada, kai ruošiatės jį dėti į spausdintuvą. Dėžutėje ir pakuotėje laikomas popierius išlieka švarus, sausas ir lygus.
Naudokite išilginio pluošto popierių.
Naudokite tik formas ir firminius blankus, kurie bus spausdinami naudojant ofsetinį litografinį arba graviruoto spausdinimo metodą.
Venkite popieriaus šiurkščiu ar sunkios tekstūros paviršiumi.
Naudokite spaustuvinius dažus, kurių neveikia spausdintuvo dažų derva. Paprastai šiuos reikalavimus atitinka spaustuviniai dažai, kurie yra stabilios oksidacijos arba aliejiniai; latekso rašalai gali netikti.
Prieš pirkdami didelius kiekius, ant iš anksto paruoštų formų ir firminių blankų, kuriuos ketinate naudoti, atsispausdinkite bandinius. Nuo šio veiksmo priklauso, ar iš anksto paruoštų formų ar firminių blankų dažai turės įtakos spausdinimo kokybei.
Jei abejojate, kreipkitės į popieriaus tiekėją.
Spausdindami ant firminių blankų spausdintuve popierių dėkite tinkama orientacija. Jei norite sužinoti daugiau, žr. Popieriaus ir specialiųjų laikmenų vadovas .
Pastabos:
520 lapų dėklas, 520 lapų dėklas su dėže, 3 x 520 lapų dėklas ir 2520 lapų sudvejintas dėklas |
Daugiafunkcis tiektuvas |
Vokų dėklas |
Papildomai pasirenkamas 2000 lapų dėklas |
---|---|---|---|
60–256 g/m 2 (12–68 sv.) |
60–216 g/m 2 (12–57 sv.) |
75–90 g/m 2 (20–24 sv.) |
60–216 g/m 2 (12–57 sv.) |
Pastabos: