Izmantojiet atbilstošu papīru, lai novērstu sastrēgumus un garantētu drukāšanu bez problēmām.
Vienmēr izmantojiet jaunu papīru, kas nav bojāts.
Pirms papīra ievietošanas noskaidrojiet, kura ir ieteicamā apdrukājamā papīra puse. Šī informācija parasti ir norādīta uz papīra iepakojuma.
Neizmantojiet papīru, kas ir apgriezts manuāli.
Neizmantojiet vienā paplātē dažādu izmēru, veidu vai svara papīru; šāds sajaukums var radīt sastrēgumu.
Neizmantojiet krītpapīru, ja vien tas nav speciāli paredzēts elektrografiskajam printerim.
Papildinformāciju skatiet dokumentā Papīra un speciālā apdrukājamā materiāla rokasgrāmata .
Tālāk norādītās papīra īpašības ietekmē drukas kvalitāti un uzticamību. Pirms drukāšanas apsveriet tālāk norādītās papīra īpašības.
No paplātēm var padod dažāda svara papīru. Papīrs, kas sver mazāk nekā 60 g/m 2 (16 mārciņas), iespējams, nav pietiekami stingrs, lai to pareizi padotu, un var iestrēgt. Lai iegūtu papildinformāciju, skatiet tēmu “Atbalstītie papīra svari”.
Papīra malas bieži sarullējas. Pārmērīga sarullēšanās var radīt papīra padeves problēmas. Sarullēšanās var notikt pēc papīra apstrādes printerī, kur tas tiek pakļauts augstai temperatūrai. Glabājot papīru bez iesaiņojuma karstā, mitrā, aukstā vai sausā vidē, var tikt veicināta papīra sarullēšanās pirms drukāšanas, tādējādi radot padeves problēmas.
Papīra gludums tieši ietekmē drukas kvalitāti. Ja papīrs ir pārāk raupjš, toneris uz tā netiek uzklāts pareizi. Ja papīrs ir pārāk gluds, var rasties papīra padeves vai drukas kvalitātes problēmas. Ieteicams izmantot papīru, kura gludums ir 50 pēc Šefīlda.
Papīra mitruma saturs ietekmē gan drukas kvalitāti, gan printera spēju papīru pareizi padot. Pirms izmantošanas glabājiet papīru oriģinālajā iepakojumā. Ja papīrs ir pakļauts mitruma līmeņa izmaiņām, var pasliktināties tā kvalitāte.
Pirms drukāšanas noturiet papīru tā oriģinālajā iepakojumā 24–48 stundas. Papīrs jātur tajā pašā vidē, kurā atrodas printeris. Ja papīra glabāšanas vai transportēšanas vide ir ļoti atšķiras no vides, kādā atrodas printeris, pagariniet šo laiku līdz vairākām dienām. Biezam papīram var būt nepieciešams garāks papīra aklimatizācijas laiks.
Šķiedras virziens attiecas uz šķiedru izlīdzinājumu papīra loksnē. Šķiedras virziens var būt garenšķiedru , kad virziens atbilst papīra garumam, un šķērsšķiedru , kad virziens atbilst papīra platumam. Informāciju par ieteicamo šķiedru virzienu skatiet tēmā “Atbalstītie papīra svari”.
Visbiežāk augstas kvalitātes printera papīrs ir veidots no 100% ķīmiski apstrādātas celulozes. Šis sastāvs papīram nodrošina augsta līmeņa stabilitāti, tāpēc retāk rodas papīra padeves problēmas un drukas kvalitāte ir labāka. Ja papīrs satur, piemēram, kokvilnas šķiedras, tas var negatīvi ietekmēt papīra apstrādi.
Printerī nav ieteicams izmantot šāda veida papīru:
Ķīmiski apstrādāts papīrs, ko izmanto kopiju ieguvei bez koppapīra. To sauc arī par paškoppējošo papīru, paškoppējošo koppapīru (CCP) vai bezkarbona papīru (NCR).
Iepriekš apdrukāts papīrs, kas satur ķimikālijas, kuras var notraipīt printeri.
Iepriekš apdrukāts papīrs, kuru var ietekmēt printera termofiksatora temperatūra.
Iepriekš apdrukāts papīrs, kam ir nepieciešama reģistrācija (precīza drukāšana lapā), kas pārsniedz ±2,3 mm (±0,09 collas). Piemēram, optiskās rakstzīmju atpazīšanas (optical character recognition — OCR) veidlapas.
Dažreiz reģistrāciju var koriģēt, izmantojot programmatūru, lai sekmīgi drukātu šīs veidlapas.
Krītpapīrs (dzēšams, augstas kvalitātes), sintētisks papīrs vai termālais papīrs.
Papīrs ar nelīdzenām malām vai izteiktu faktūru, raupjš vai sarullēts.
Papīri, kas neatbilst EN12281:2002 (Eiropa).
Papīrs, kas sver mazāk nekā 60 g/m 2 (16 mārciņas)
Veidlapas vai dokumenti, kas sastāv no vairākām daļām.
Lexmark strādā, lai samazinātu papīra ietekmi uz vidi, nodrošinot klientiem izvēles iespējas drukāšanas jomā. Viens no veidiem, kā to panākt, ir produktu testēšana, lai nodrošinātu, ka var izmantot otrreizēji pārstrādātu papīru, jo īpaši tādu, kas izgatavots no 30%, 50% un 100% pēc patēriņa otrreizējās pārstrādes satura. Mēs sagaidām, ka pārstrādāts papīrs mūsu printeros darbosies tikpat labi kā neapstrādāts papīrs. Lai gan nav oficiāla standarta papīra izmantošanai biroja iekārtās, Lexmark izmanto Eiropas standartu EN 12281 kā minimālo īpašību standartu. Lai nodrošinātu testēšanas plašumu, testa papīrā ir 100% pārstrādāts papīrs no Ziemeļamerikas, Eiropas un Āzijas, un testi tiek veikti 8–80% relatīvajā mitrumā. Pārbaudē ietilpst abpusējā drukāšana. Var izmantot visu biroja papīru, kas izgatavots no atjaunojamiem, otrreizēji pārstrādātiem vai hloru nesaturošiem materiāliem.
Ievērojiet tālāk sniegtos papīra glabāšanas norādījumus, lai izvairītos no iestrēguša papīra un novērstu drukas kvalitātes problēmas.
Pirms drukāšanas 24–48 stundas glabājiet papīru oriģinālajā iepakojumā tādā pašā vidē, kādā atrodas printeris.
Ja papīra glabāšanas vai transportēšanas vide ir ļoti atšķiras no vides, kādā atrodas printeris, pagariniet šo laiku līdz vairākām dienām. Biezam papīram var būt nepieciešams garāks papīra aklimatizācijas laiks.
Lai iegūtu labākus rezultātus, glabājiet papīru vietā, kur temperatūra ir 21 °C (70 °F) un relatīvais mitrums ir 40%.
Vairākums ražotāju iesaka drukāt 18–24 °C (65–75 °F) ar relatīvo mitrumu 40–60%.
Glabājiet papīru kastē, uz paletes vai plaukta, nevis uz grīdas.
Glabājiet atsevišķas pakas uz līdzenas virsmas.
Neturiet neko uz atsevišķām papīra pakām.
Izņemiet papīru no kastes vai iesaiņojuma tikai tad, kad esat gatavs to ievietot printerī. Kaste un iesaiņojums palīdz nodrošināt, ka papīrs ir tīrs, sauss un līdzens.
Izmantojiet garenšķiedras papīru.
Izmantojiet tikai tādas iepriekš apdrukātas veidlapas un veidlapas, kas ir drukātas, izmantojot ofseta iespiedumu vai gravēšanu.
Neizmantojiet papīru ar raupju vai piesātinātu tekstūru.
Izmantojiet tintes, kuras neietekmē tonera sveķi. Parasti šīm prasībām atbilst tintes, kas oksidējas vai kurām ir eļļas bāze; lateksa tintes var neatbilst šīm prasībām.
Vispirms izdrukājiet paraugus uz tām iepriekš apdrukātajām veidlapām un veidlapām, ko domājat izmantot. Tikai pēc tam iegādājieties tās lielā apjomā. Veicot šo darbību, varat pārbaudīt, vai iepriekš apdrukātās veidlapas vai veidlapas tinte ietekmē drukas kvalitāti.
Ja rodas šaubas, sazinieties ar papīra piegādātāju.
Ja drukājat uz veidlapas, ievietojiet papīru tā, lai tā orientācija atbilstu printerim. Papildinformāciju skatiet dokumentā Papīra un speciālā apdrukājamā materiāla rokasgrāmata .
Piezīmes.
Standarta vai izvēles 2 x 520 lokšņu paplāte un izvēles 2000 lokšņu tandēma paplāte |
Daudzfunkciju padevējs |
Aplokšņu paplāte |
Izvēles 2000 lokšņu paplāte |
---|---|---|---|
60-256 g/m 2 (12–68 mārciņas, augsta kvalitāte) |
60–216 g/m 2 (12–57 mārciņas, augsta kvalitāte) |
75-90 g/m 2 (20–24 mārciņas, augsta kvalitāte) |
60–216 g/m 2 (12–57 mārciņas, augsta kvalitāte) |
Piezīmes.