Glosārijs

Aizmugures iegriezumi

Sauc arī par aizmugures plaisu vai līmjoslas iegriezumu. Iegriezumi līmjoslas aizmugurē. Aizmugures iegriezumi palielina pašlīmējošā materiāla smērējuma iespējamību.

Caurumošana

Ļoti mazu caurumu vai atveru josla, kas vienkāršo noraušanu. Skatiet arī Lāzera caurumi .

Eļļas noplūde

Materiāla noplūde no substrāta vai pašlīmējošās vielas uz apdrukajāmās virsmas. Tas parasti notiek, ja ir veci materiāli vai tie tiek pakļauti būtiskām temperatūras izmaiņām. Sauc arī par iesūkšanos, caurplūdi vai noplūdi.

Galvenā mala

Printeriem, kas papīra padevei ceļā izmanto fiksētu atsauci (pretēji tiem printeriem, kas papīru padeves ceļā centrē), drukas materiāla mala, kas tiek novietota pie aparatūras un ko paņem printera ruļļi. Vairumam Lexmark printeru galvenā mala ir portretorientācijas lapas kreisā mala.

Gludums

Drukas materiāla gluduma līmenis. Ja papīrs ir pārāk raupjš, toneris uz papīra neuzklājas pareizi, tāpēc var rasties slikta drukas kvalitāte. Ja papīrs ir pārāk gluds, printerī var rasties papīra padeves problēmas. Gludumu mēra pēc Šefīlda punktiem; zemāka vērtība norāda gludāku papīru.

Gofrējums

Pamata materiāla virsmas pacelšana, uzspiežot attēlu vai noformējumu ar gofrējuma ierīci. Ierīcei ir rullis ar attēla izcilni uz virsmas. Kad drukas materiāls tiek vadīts cauri ierīcei, attēls tiek uzspiests uz materiāla. Skatiet arī Iespiešana .

Graudainība

Drukas materiālu šķiedru orientācija. Šķērsšķiedras norāda, ka šķiedras ir izvietotas pa papīra platumu. Garenšķiedras norāda, ka šķiedras ir izvietotas pa papīra garumu.

Griezta loksne

Viena papīra vai kartona lapa.

Iespiešana

Attēla iestrāde etiķetes vai kartona virsmā. Skatiet arī Gofrējums .

Izlaide

Pašlīmējošā materiāla spēja novērst etiķetes atlīmēšanos drukāšanas procesa laikā.

Izmēru noteikšana

Papildu raksturlielumi, kas tiek noteikti papīram (iekšēji vai ārēji), lai uzlabotu ofseta drukas kvalitāti un noturību pret šķidrumiem.

Kalandrēšana

Ražošanas process, kura laikā papīrs tiek vadīts cauri metāla ruļļiem, lai iegūtu līdzenu un glancētu papīra virsmu.

Konversija

Process, kura laikā pamata krājums tiek pārvērsts par grieztām loksnēm, kas paredzētas noteiktiem lietošanas mērķiem. Konversija ietver pamata krājuma sagriešanu, caurumošanu, šablona griezumus, kā arī tintes un virsējo kārtu uzklāšanu.

Kopējā slokšņu matrica

Etiķetēm, kurām ir nevajadzīgas šablona griezumu daļas, tostarp daļas starp etiķetēm, tās tiek noņemtas, lai vienkāršotu etiķešu noplēšanu no stiprinājuma.

Kraušana kaudzē

Kā papīrs tiek krauts kaudzē izvades nodalījumā.

Lentes

Mazas caurumoto vietu vai šablona griezumu daļas uz etiķetes apdrukājamās virsmas (spiedienjutīga materiāla) vai kartona, kurām netiek izgriezts cauri. Lentes stabilizē formu un novērš noplēšanu pie caurumiem un šablona griezumiem.

Locīšanās

Perforētā materiāla locīšanās, kad tas tiek izliekts.

Lāzera caurumi

Mazi caurumi (20 līdz 30 caurumi collā), kas rada nedaudz papīra putekļu un netīrumu, un tie parasti neizraisa sabiezējumus. Sauc arī par mikro caurumiem vai datu caurumiem .

Līmes spēks

Pašlīmējošā materiāla spēks.

Matrica

Nevajadzīgas šablona griezumu daļas ap etiķetēm. Slokšņu matrica ir tāda, kas tiek noņemta, lai vienkāršotu etiķešu atdalīšanu no līmjoslas.

Mikro caurumi

Skat Lāzera caurumi .

Mitruma saturs

Maitruma daudzums papīrā, kas ietekmē gan drukas kvalitāti, gan papīra padevi. Glabājiet papīru oriģinālajā iepakojumā, līdz esat gatavs to izmantot. Šāda rīcība novērš mitruma izmaiņas papīrā, kas varētu to sabojāt.

Noslāņošanās

Etiķešu aizmugures atlīmēšanās drukāšanas procesa laikā.

Ofseta pūderis

Pūderis, ko izmanto dažos drukāšanas procesos, lai palīdzētu nožūt tintei.

Padeve

Norāda, cik raiti materiāls tiek padots no papīra paplātes un printerī.

Pamata svars

Noteikta papīra lokšņu skaita svars mārciņās vai šī konkrētā materiāla standarta apjoma krājums.

Papīra paņemšanas ruļļa bloks

Iekārtas darbināts paņemšanas mehānisms, kuru apstādina pretsvara vārsts, lai printeris varētu automātiski koriģēt paņemšanas spēku, kāds nepieciešams dažāda veida drukas materiāliem.

Paņemšana

Mehāniska darbība, ko printeris veic, lai no paplātes paņemtu vienu materiāla loksni.

Paņemšanas rullis

Rullis, kas palīdz paņemt materiāla loksni no paplātes.

Pašlīmējošā materiāla smērējums

Pašlīmējošā materiāla noplūde no etiķetes, kā rezultātā var tikt sasmērēts printeris. Sauc arī par līmes smērējumu.

Precīza griešana

Precīza griešana bez papildu atstarpēm pa vidu. Šī griešana nebojā līmjoslu. Precīzi grieztām etiķetēm var tikt noņemta malu matrica vai arī nē.

Priekšējā mala

Drukas materiāla mala, kas printera padeves ceļā tiek ievietota pirmā.

Pusšķidrs

Materiāls gan ar šķidrām, gan cietām iezīmēm.

Pārveidotāji

Drukas materiālu piegādātāji, kas ražotāja piegādāto pamata krājumu pārvērš sagrieztās loksnēs.

Sabiezējums

Ciešs sablīvējums; aizsprostojums, salipšana kopā.

Sarullēšanās

Materiāla malas viļņošanās vai saliekšanās, kas parasti notiek mitruma ietekmē.

Sašķiebums

Slīpas drukātās līnijas attiecībā pret papīra malām, kas rodas, papīram virzoties cauri printerim citādi, nevis taisnā ceļā.

Slokšņu malu matrica

Etiķetes ar vietu ap grieztas loksnes ārējo malu.

Stiegras

Mazi pašlīmējošā materiāla gabaliņi uz spiedienjutīga materiāla, kas rodas šablona griezumos vai caurumotajās vietās. Stiegras norāda par neasu asmeni un ir saistītas ar pašlīmējošā materiāla līmes spēku.

Stūru aizsargi

Metāla izciļņi papīra paplātes stūros, kas palīdz printerim paņemšanas procesā atdalīt vienu papīra loksni no pārējās kaudzes.

Svara spēks

Sauc arī par kolonnas spēku. Norāda, cik labi materiāls var sevi atbalstīt un palikt līdzens un taisns drukāšanas procesa laikā.

Sūce

Pašlīmējošās vielas noplūde no etiķetēm, kas var sasmērēt pritneri.

Termogrāfija

Drukāšanas process, kura laikā tintes attēls vai noformējums tiek pacelts virs pamata materiāla virsmas. Sauc arī par elektrotermogrāfiju.

Tintes smērējums

Tintes noplūde no veidlapas uz printera paņemšanas mehānismu vai termofiksatora bloku, kas var sasmērēt printeri.

Toneris

Materiāls, kas pielīp papīram vai drukas materiālam, lai izveidotu izdrukas attēlu.

Uzklāšana

Printera process, kura laikā tiek kausēts toneris un uzklāts uz drukas materiāla.

Uzklāšanas līmenis

Kvalitatīvs tonera saķeres mērījums uz izdrukas.

Uzrullēšanās

Papīra malas saliekšanās konversijas laikā neasa griešanas naža dēļ.

Veidnes iegriezumi

Iegriezumi, kas rodas gan uz etiķetes apdrukājamās puses, gan līmjoslas.

Velīna apdare

Apdare ar raupju virsmu, kas līdzinās čaumalai un senlaicīgām apdarēm. Velīna apdare ir relatīvi absorbējoša, nodrošinot labu tintes iesūkšanos.

Vilkšanas spēks

Maksimālais spēks jeb noturēšanas spēks, kāds ir etiķetei pirms tās atdalīšanas no līmjoslas.

Zonas pārklājums

Pašlīmējošā materiāla uzklāšana tikai noteiktā vietā. Šādi tiek novērsta pašlīmējošā materiāla uzklāšana uz etiķetes malām. Sauc arī par shēmas pašlīmējošo materiālu, shēmas pārklājumu, sauso joslu, atdalītāju vai joslas pārklājumu.

Īpašā kalandrēšana

Process, kura laikā papīrs tiek vadīts cauri sakarsētiem un pulētiem tērauda un spiedes ruļļiem, lai izgludinātu materiālu un iegūtu īpaši glancētu un noslīpētu apdari.

Šablona griezumi

Etiķetes: materiāla apgriešana (apdrukājamās puses), lai no loksnes izveidotu atsevišķas etiķetes. Griezumi nebojā līmjoslu. Kartons: griezumi, kas tiek veidoti pēc šabloniem, lai no kartona iegūtu vajadzīgās formas. Griezumi var pilnībā iziet cauri kartonam vai arī nē. Skatiet arī Lentes .

Šķiedru sastāvs

Papīra ražošanai izmantotais materiāls. Visbiežāk augstas kvalitātes printera papīrs ir veidots no 100% ķīmiski apstrādātas celulozes. Šis sastāvs papīram nodrošina augsta līmeņa stabilitāti, tāpēc retāk rodas papīra padeves problēmas un drukas kvalitāte ir labāka. Papīrs, kura sastāvā ir šķiedras, piemēram, kokvilna, var izraisīt papīra padeves problēmas.

Šļakatas

Melni punkti uz izdrukātā attēla. Parasti tie rodas, ja tiek drukāts uz pārāk smaga materiāla vai materiāla, kurš atgrūž toneri.