Використовуйте відповідний папір, щоб запобігти зминанням і забезпечити безперебійний друк.
Завжди використовуйте новий, непошкоджений папір.
Перш ніж завантажувати папір, зʼясуйте, який бік паперу призначено для друку. Ця інформація зазвичай вказується на упаковці паперу.
Не використовуйте папір, який був розрізаний або обрізаний вручну.
Не змішуйте розміри, типи або щільність паперу в одному лотку; змішування призводить до утворення затискань.
Не використовуйте крейдований папір, якщо він не призначений спеціально для електрофотографічного друку.
Наведені нижче характеристики паперу впливають на якість і надійність друку. Враховуйте ці чинники, перш ніж друкувати на такому папері.
У лотки можна подавати папір різної щільності. Папір щільністю до 60 г/м 2 (16 фунт.) може бути недостатньо жорстким для належного подавання та може спричиняти зминання. Щоб дізнатися більше, див. тему «Підтримувана щільність паперу» для своєї моделі принтера.
Скручування – це схильність паперу згортатися по краях. Надмірне скручування може спричинити проблеми з подаванням паперу. Скручування може виникнути після проходження паперу через принтер, де він піддається впливу високих температур. Зберігання паперу без упаковки в гарячих, вологих, холодних або сухих умовах може призвести до скручування паперу перед друком і спричинити проблеми з подаванням.
Гладкість паперу безпосередньо впливає на якість друку. Якщо папір надто шорсткий, тонер не може належним чином закріпитися на ньому. Якщо папір занадто гладкий, це може спричинити проблеми з подаванням паперу або погіршити якість друку. Ми рекомендуємо використовувати папір із гладкістю 50 балів Шеффілда для кольорових лазерних принтерів. Для монохромних принтерів використовуйте папір із гладкістю 150–250 балів Шеффілда.
Кількість вологи в папері впливає як на якість друку, так і на здатність принтера правильно подавати папір. Зберігайте папір в оригінальному пакуванні до використання. Вплив на папір змін вологи може погіршити його якість.
Перед друком зберігайте папір в оригінальній упаковці від 24 до 48 годин. Середовище, у якому зберігається папір, має бути таким самим, як місце, де розташований принтер. Передбачте довший період, якщо середовище зберігання чи транспортування паперу дуже відрізняється від середовища, у якому працює принтер. Для цупкого паперу також може знадобитися триваліший період витримки.
Волокно означає вирівнювання волокон паперу в аркуші паперу. Волокно може мати поздовжнє направлення , яке проходить за довжиною паперу, або поперечне направлення , яке проходить за шириною паперу. Щоб дізнатися рекомендоване направлення волокон, див. тему «Підтримувана щільність паперу».
Більшість високоякісного ксерографічного паперу виготовлено зі 100-відсоткової хімічно обробленої деревинної целюлози. Цей вміст забезпечує високу стабільність паперу, що призводить до меншої кількості проблем із подаванням і кращої якості друку. Папір, що містить волокна, такі як бавовна, може негативно вплинути на роботу з папером.
Використовуйте папір із поздовжнім направленням волокон.
Використовуйте лише форми й фірмові бланки, надруковані за допомогою процесу офсетної літографії чи гравіювання.
Уникайте використання паперу з жорсткою чи дуже текстурованою поверхнею.
Використовуйте чорнило, на яке не впливає смола в тонері. Цим вимогам зазвичай відповідає чорнило, що окислюється, або чорнило на масляній основі; латексне чорнило може бути несумісним.
Перш ніж купувати великі партії, роздрукуйте зразки на попередньо надрукованих формах і бланках. Так ви визначите, чи впливає чорнило на попередньо надрукованій формі чи фірмовому бланку на якість друку.
Якщо маєте сумніви, зверніться до постачальника паперу.
Друкуючи на фірмовому бланку, завантажте папір у правильній орієнтації для свого принтера. Щоб дізнатися більше, див. Підтримка паперу для конкретних принтерів .