Стос карток

Картки  – це жорсткий, цупкий матеріал, який змінюється залежно від способу його виробництва. Орієнтація волокон паперу (направлення волокон), вміст вологи, товщина, текстура й інші властивості можуть суттєво впливати на якість друку. Попередній друк, перфорація, згинання та інші особливості, загальні для певних форм, також можуть впливати на друк. Наприклад, під час попереднього друку вводяться напіврідкі, леткі компоненти, які мають витримувати високі температури, які використовуються під час лазерного друку. Перфорація та складки можуть спричинити накладання або зчеплення, що може призвести до зминання паперу й подавання двох аркушів одночасно.

Загалом ми радимо одношаровий формат зі 100-відсоткової хімічно обробленої деревини з пергаментним покриттям. Перш ніж купувати велику кількість карток, перевірте зразки матеріалів для друку на своєму принтері.

Рекомендації щодо карток

Характеристики карток

Щільність

Щільність карток суттєво впливає на якість друку й здатність принтера правильно подавати папір. Щоб дізнатися більше, див. Базова щільність .

Не всі принтери можуть друкувати на обкладинках. Обкладинка зазвичай товстіша й не може повертатися на шляху паперу в принтері, що призводить до зминання паперу та неправильного подавання. Крім того, якщо використовується лазерний принтер, тонер потрапляє на папір через електричний заряд. Якщо папір надто товстий, напруги може бути недостатньо, щоб належним чином подати тонер на папір, наслідком чого може бути погана якість друку.

Залежно від моделі принтера, матеріал, товстіший ніж 0,30 мм (0,012 дюйм.), може призвести до проблем із правильним подаванням паперу, а матеріал, товстіший ніж 0,17 мм (0,007 дюйм.), може призвести до погіршення якості друку. Зверніться до постачальника, щоб визначити щільність карток, які ви зараз використовуєте.

Щоб дізнатися більше про щільність карток, які підтримує принтер, див. специфікації до конкретного принтера в цьому документі.

Орієнтація волокон

Волокно означає вирівнювання волокон паперу в аркуші паперу. Волокно може мати поперечне направлення, яке проходить за шириною паперу, або поздовжнє направлення, яке проходить за довжиною паперу.

Орієнтація волокон впливає на жорсткість карток і надійність подавання матеріалу. Рекомендована орієнтація волокон залежить від щільності карток і від того, яким краєм принтер подає папір: коротким чи довгим. Для тонших карток радимо використовувати поздовжнє направлення волокон, щоб зменшити ймовірність проблем зі скручуванням. Скручування може зменшити здатність форми правильно подаватися через принтер.

Більшість принтерів подають папір коротким краєм. Якщо ваш принтер підтримує більші розміри паперу, як-от 11 x 17 дюйм. або формат A3, він може подавати папір деяких розмірів за довгим краєм. Щоб дізнатися більше, див. документацію, яку було надано разом із принтером.

Для матеріалів, що подаються за коротким краєм

Поперечне направлення волокна рекомендоване для паперу щільністю понад 135 г/м 2 .

Поздовжнє направлення волокна рекомендоване для паперу щільністю менш як 135 г/м 2 .


Для матеріалів, що подаються за довгим краєм

Поздовжнє направлення волокна для паперу щільністю понад 135 г/м 2 .

Поперечне направлення волокна рекомендоване для паперу щільністю менш як 135 г/м 2 .


Щоб дізнатися більше про рекомендоване направлення волокна для карток, див. Підтримка паперу для конкретних принтерів .

Покриття

Текстура поверхні й покриття на картках суттєво впливає на адгезію тонера (клас плавкості), якість друку й подавання. Радимо використовувати картки з пергаментним покриттям для найкращої якості друку. Ми не рекомендуємо використовувати глянцеві й гладкі покриття чи покриття, які імітують багатошарове покриття (для деяких принтерів можна використовувати глянцевий папір, а не глянцеві картки). Гладкість паперу також впливає на якість друку. Якщо папір надто жорсткий, тонер належним чином не зчеплюється з папером. Якщо папір надто гладкий, це може вплинути подавання паперу. Рекомендована гладкість – від 50 до 300 балів Шеффілда (оптимальним значенням є 50 балів Шеффілда) для кольорових лазерних принтерів. Для монохромних принтерів використовуйте папір зі 150–250 балами Шеффілда. Використання носія із жорсткістю понад 300 балів Шеффілда може призвести до погіршення якості друку.

Щоб дізнатися більше про індивідуальні рекомендації щодо балів Шеффілда, див. Підтримка паперу для конкретних принтерів .

Офсетний порошок

Ми не радимо використовувати офсетний порошок чи інші сторонні матеріали для пришвидшення друку. Офсетний порошок використовується в друкарнях, щоб запобігти склеюванню сторінок. Порошок зазвичай розпилюють на надруковану сторінку безпосередньо перед тим, як вона досягне пристрою для укладення на офсетній друкарській машині. Цей порошок створює проміжний шар між двома аркушами паперу, запобігаючи переходу чорнила з одного аркуша на інший.